Ceny na Orlenie nadal nierynkowe “Diesel powinien kosztować około 7 zł za litr” rp.pl

Warto też zauważyć, że oferta Aramco Poland co do zasady jest droższa niż Orlenu. We wtorek ta różnica w odniesieniu do diesla sięgała 88 zł, a w przypadku benzyny Pb95 wynosiła 29 zł. Przez ostatni miesiąc notowaniaropy Brent spadły z przeszło 90 USD do niespełna 85 USD za baryłkę. Toprzełożyło się na nieco niższe ceny gotowych paliw na rynkach światowych.Nowojorskie kontrakty terminowe na benzynę wyceniane są obecnie na ok. 2,54 USDza galon.

Najszybsze od roku wzrosty cen paliw. 13 podwyżek od wyborów, będą kolejne

“Od połowy października na stacjach paliw obserwowaliśmy wyraźną zwyżkową tendencję. W ostatnich dniach podwyżki zaczęły w końcu hamować” – zwrócili uwagę w piątkowym komentarzu analitycy e-petrol.pl. W mijającym tygodniu na świecie nastąpił wzrosty cen paliwa spowodowany awariami rafinerii w USA. Projekt ustawy wprowadzający program “Aktywny rodzic”, czyli tak zwane babciowe, jest obecnie omawiany w polskim parlamencie.

Bon energetyczny i mrożenie cen energii. Sejm zdecydował

  1. Obecne zwyżki w hurcie przekładają się na rynek detaliczny.
  2. Istnieje jednak sporaszansa, że w najbliższych dniach zobaczymy obniżki na stacjach paliw.
  3. Zatem najprawdopodobniej w majowym odczycie inflacji CPI ceny paliwprzestaną działać dezinflacyjnie.
  4. Tym samym w tydzień podniosła ceny tych paliw odpowiednio o 127 zł i o 151 zł.
  5. Po okresie wyborczej „promocji” w ostatnich dniach Orlen skokowo podnosi w Polsce ceny paliw oferowanych w hurcie.

Przedstawiciele Orlenu za nic nie przyznają się, że ceny paliw zostały sztucznie obniżone przed wyborami. Zamiast tego przekonują, że niskie ceny wynikają z faktu, iż koncern jest (był?) w stanie pozyskiwać paliwa w korzystnych cenach, aby następnie oferować je kierowcom w cenach najniższych w całej UE. Obecne podwyżki koncern tłumaczy koniecznością stabilizacji rynku oraz – a jakże – czynnikami zewnętrznymi, w tym wojną w Strefie Gazy. Kierowcy już mogą zapomnieć o 6 zł i mniej za litr diesla lub benzyny Pb95. Orlen podnosi ceny w hurcie i detalu, a za nim inne firmy. Rynek hurtowy jest mocno powiązany z wieloma zmiennymi, które równocześnie wpływają na detaliczne ceny paliw.

Reflex: w przyszłym tygodniu możliwe podwyżki cen paliw

Bioetanol AEG po niemal 80 latach kończy działalność – przekazał biznesowej redakcji tvn24.pl prezes spółki Krzysztof Grabowski. Jak wyjaśnił, przyczyniły się do tego cenowe zawirowania na rynku oraz ogromna kara nałożona przez kontrolowaną przez państwo spółkę. Otwarcie ofert w kolejnym konkursie na zakup przedsiębiorstwa Ursus S.A. Inwestorzy uciekają do bezpiecznych aktywów jak zwiększa lampy W upadłości z siedzibą w Warszawie wyznaczono na 20 czerwca 2024 roku. Cena wywoławcza to 99 milionów złotych, czyli blisko 25 milionów złotych mniej niż przy poprzedniej licytacji. Przedstawiciele branżowego portalu e-petrol.pl podkreślili, że “coraz trudniej znaleźć stacje, gdzie można zatankować w cenie poniżej 6 złotych za litr”.

Średnie detaliczne ceny paliw w poszczególnych województwach w dniu 2024-05-09

W ich ocenie “to sygnał, że w detalu zacznie się realizować zwyżkowa prognoza”. Zmiany cen ropy i paliw w najbliższym tygodniu będą w głównej mierze uzależnione od prognoz pogody i światowego popytu. Na spadki cen wpłynęły dane potwierdzające niewielki wpływ huraganów w Zatoce Meksykańskiej na wydobycie ropy, produkcję paliw oraz poziom zapasów.

Pomoc dla obywateli Ukrainy. Jest decyzja Sejmu

Nowelizacja zakłada między innymi przedłużenie Ukraińcom legalności pobytu. W czwartek, w odpowiedzi na pytania TVN24, rzeczniczka Rady Teresa Brykczyńska podkreśliła, że śledztwo “toczy się w sprawie i nie dotyczy konkretnej osoby”. Ta inwestycja Warrena Buffeta była przez ostatni rok owiana tajemnicą. W końcu jednak ujawniono, że Berkshire Hathaway – fundusz, którym zarządza miliarder, posiada 26 milionów akcji, wartych około 6,7 miliarda dolarów, w firmie ubezpieczeniowej Chubb.

Grupa ORLEN

Nowe świadczenie będzie mógł pobierać nie tylko rodzic na etacie, ale także prowadzący działalność gospodarczą. Projekt ustawy zakazującej sprzedaży aromatyzowanych papierosów do podgrzewaczy został w środę skierowany do konsultacji społecznych. Jak wyjaśnia resort zdrowia, dostępne obecnie na rynku “nowatorskie wyroby tytoniowe” wymagają dokładniejszego przebadania. Truskawek deserowych w tym roku nie zabraknie – ocenił prezes Stowarzyszenia Plantatorów Truskawki Janusz Andziak.

“Ceny nie będą rosły o średnio 5-7 groszy na litrze, jak to miało miejsce w pierwszej połowie lipca, a o około 2 grosze” – uważa Cieślak. Znana w Rumunii sieć piekarni Luca wybrała Polskę na swój pierwszy zagraniczny rynek. W przyszłym tygodniu otworzy lokal w sercu Warszawy, a do końca roku uruchomi kilka kolejnych punktów sprzedaży nad Wisłą. Po majówce ceny przy dystrybutorach nie uległy istotnymzmianom i są już wyraźnie wyższe, niż były rok temu.

Istnieje jednak sporaszansa, że w najbliższych dniach zobaczymy obniżki na stacjach paliw. “Spodziewam się delikatnych wzrostów cen hurtowych paliw. Ceny detaliczne natomiast mogą się ustabilizować i nieznacznie oscylować plus minus 1 grosz” – powiedział PAP w piątek Andrzej Florczak z BM Reflex. Niemieccy kierowcy mieszkający przy granicy często jeżdżą tankować do Polski, by zaoszczędzić na paliwie. Jak informuje serwis rbb, pod koniec kwietnia na jednej ze stacji doszło jednak do pomyłki, w efekcie której zamiast benzyny kierowcy tankowali olej napędowy.

Jeszcze bardziej ewidentna jest sytuacja w przypadku olejunapędowego, który w piątkowym cenniku Orlenu figurował po zł/m3,czyli ok. 6,19 zł/l po doliczeniu 23% VAT. To o 11 gr/l taniej niż przedtygodniem i już o 49 gr/l mniej, niż wynosi przeciętna cena detaliczna tegopaliwa. Zatem w tym przypadku potencjał do obniżenia cen detalicznych wynosi aż30 groszy na litrze. Oczywiście pod warunkiem, że ceny hurtowe nie zaczną rosnąć. Analitycy wskazali, że głębokość korekty w hurcie “i pierwsze, notowane na części stacji obniżki, są zapowiedzią tego, że w kolejnych dniach tankowanie powinno być tańsze”.

Ponadto oferowana przez nie samoobsługa pracownicza oszczędza czas, a automatyzacja części procesów administracyjnych zmniejsza koszty prowadzenia biznesu. Sejm przyjął w środę ustawę o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka “Aktywny rodzic”. Zakłada ona między innymi wypłatę świadczenia “babciowego”. Polska coraz mocniej zastanawia się, czy ingerencja w dynamicznie rozwijający się rynek mieszkaniowy, jest rzeczywiście dobrym pomysłem – zauważa Bloomberg, odnosząc się do przyszłości programu Mieszkanie na start. Największy program antysmogowy w Polsce został zasilony rekordową kwotą – poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska Nałęcz. To część pieniędzy z puli, która została przeznaczona na program z Krajowego Planu Odbudowy.

Z kolei według nieco świeższych danych firmy Reflex było to odpowiednio 6,19 zł i 6,11 zł. Co gorsza, kierowcy będą musieli coraz głębiej sięgać do kieszeni. – Gdyby dziś Orlen chciał urealnić ceny paliw płynnych na swoich stacjach, to w mojej ocenie diesel powinien kosztować około 7 zł za litr, a benzyna Pb95 w okolicach 6,5 zł. Nie wiemy jednak, czy koncern rozważa przeprowadzenie takich działań w najbliższych dwóch, trzech tygodniach czy raczej w perspektywie do półtora miesiąca – mówi Rafał Zywert, analityk firmy Reflex. W rezultacie zarówno średnia cena detaliczna Pb95 jak i ONjest już wyższa, niż była rok temu. Benzyna jest obecnie o 17 groszy na litrzedroższa niż w maju 2023 roku.

Od początku tygodnia notujemy większe zmiany cen na rynku hurtowym, które będą kontynuowane w kolejnych dniach – oceniają analitycy. Paliwa na stacjach w najbliższych dniach powinny tanieć. “Prawdopodobieństwo obniżek jest wysokie, zwłaszcza że ceny hurtowe powinny jeszcze spadać” – wskazali w piątek analitycy Biura Maklerskiego Reflex.

“Sytuacja zaczyna się lekko uspokajać. Ponadto złoty się umocnił dosyć wyraźnie, co pozytywnie wpłynęło na rynek i pozwoliło na obniżkę cen” – dodała. Zapewniamy energię i paliwa ponad 100 milionom Europejczyków. Działamy z pasją i stale poszukujemy nowych możliwości rozwoju.

Zrobiło się o niej głośno w marcu tego roku, gdy udzieliła poręczenia majątkowego dla byłego prezydenta USA Donalda Trumpa na kwotę 92 milionów dolarów w związku z jednym z pozwów. Analitycy dodali, że “kierowcom w Polsce nie sprzyja też sytuacja na rynkach międzynarodowych, gdzie znów drożeje ropa naftowa”. Jestem pewien, że warszawiacy krytycznie ocenią decyzję Rafała Trzaskowskiego o zakazie wieszania symboli religijnych w urzędach, a nawet trzymania takowych na ich służbowych biurkach. Możliwe, że prezydent Warszawy właśnie uczynił pierwszy krok na drodze do przegranej w boju o Pałac Prezydencki. Systemy do zarządzania zasobami ludzkimi nie tylko zwiększają efektywność pracy zespołów HR, ale także wspomagają rozwój pracowników poprzez planowanie szkoleń i wzmacnianie zaangażowania, co zapobiega nadmiernej rotacji.

Według e-petrol.pl ulgę odczują szczególnie kierowcy tankujący benzynę. Auchan okazał się najtańszą siecią handlową w kwietniu, wyprzedzając Biedronkę i Kaufland – podała agencja Apple zwiększa moc przed premierą iPhone’a 14/Pro badawcza ASM SFA. Średnia cena koszyka zakupowego, uwzględniając wszystkie sklepy, wzrosła w kwietniu o 2,43 złotego miesiąc do miesiąca i i wyniosła 295,3 złotego.

Z kolei najtańszy gatunek benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 podrożał do 4929 zł, czyli odpowiednio o 67 zł i 188 zł. Według najnowszych danych ceny paliw na polskich stacjach benzynowych spadają. Najbardziej potaniała cena oleju napędowego (ON), która jest niższa o 4 grosze. Na drugim miejscu uplasowała się cena PB95 z obniżką o 3 grosze.

Dla dużych przedsiębiorstw, administracji publicznej, opieki zdrowotnej, edukacji, dostawców usług internetowych i handlu detalicznego. Posiadacze aut od lat zmagają się z zagrożeniem, jakim jest ich ewentualna kradzież. W przypadku pojazdów wyposażonych w technologię KeyLess popularną metodą kradzieży jest ta „na walizkę”. Z tego artykułu dowiesz się, na czym ona polega i jak skutecznie zabezpieczyć przed taką kradzieżą swój samochód.

Z kolei w ujęciu rocznym, największe podwyżki były w sieci Lidl, w której średnia cena koszyka w kwietniu 2024 r. Hurtowe ceny podnosi też Aramco Poland, które – podobnie jak Orlen – handluje paliwami wyprodukowanymi w gdańskiej rafinerii. Kontrolowana przez saudyjski koncern firma sprzedaje olej napędowy w hurcie po 4992 zł, a benzynę Pb95 po 4958 zł. Tym samym w tydzień podniosła ceny tych paliw odpowiednio o 127 zł i o 151 zł.

Zarówno w przypadku benzyny, jak i olejunapędowego, aparat państwa zabiera ponad 40% z każdejzłotówki naliczonej przez dystrybutor. Gdyby na przykład stawkaVAT nadal wynosiła 8%, to za ON i Pb95 płacilibyśmy ok. 5,60-5,80 zł/l. Nowyrząd mógłby też znieść „opłatę emisyjną” wprowadzoną przez swych poprzedników,co pozwoliłby obniżyć ceny brutto o ok. 10 gr/l.

Po okresie wyborczej „promocji” w ostatnich dniach Orlen skokowo podnosi w Polsce ceny paliw oferowanych w hurcie. We wtorek za najtańszy gatunek oleju napędowego (Ekodiesel) żądał już 4904 zł za m sześc. To o 64 zł więcej niż w poniedziałek i 156 zł niż na początku października.

Na rynku krajowym między 29 lipca a 5 sierpnia spadły hurtowe ceny paliw. Litrów (olej napędowy i opałowy) i w Orlenie 48 zł za 1 tys. Na spadki cen hurtowych w Polsce wpłynęło umocnienie się złotego do dolara o ponad 6 groszy. Dow Jones Industrial Average zmaga się trzymać Gap Higher Obecne zwyżki w hurcie przekładają się na rynek detaliczny. Z ostatnich danych e-petrol.pl wynika, że w ubiegłą środę średnia tygodniowa cena diesla wynosiła na polskich stacjach 6,09 zł, a benzyny Pb95 – 6,05 zł.

What's your reaction?
0cool0bad0lol0sad

Add Your Comment

We are an independent digital platform that provides multimedia content with the motive to promote freedom of speech and expression by empowering and granting voice to the voiceless. You can contribute too.

Submit

Register with your email address to remain up-to-date and share your stories with us! Your voice matters!

Talk LIfe Media, all rights reserved
AncoraThemes © 2024. All rights reserved.