Pamiętaj, z usługi możesz zrezygnować w dowolnym momencie. W automacie DHL nie zaleca się również wysyłania pieniędzy, papierów wartościowych, dokumentów oraz innych wartościowych przedmiotów. Kolejnym kluczowym aspektem jest właściwe zabezpieczenie przedmiotu. Z jego pomocą wypełnimy każdą wolną przestrzeń w kartonie. Zalecane jest również umieszczenie go na dnie oraz w górnej części pudła.

Jak odebrać paczkę z automatu DHL POP BOX?

To mieszkańcy Krakowa mieli okazję przekonać się osobiście, co potrafi to innowacyjne rozwiązanie. Szybko odszukaj lokalizację najbliższego punktu DHL POP, w którym do poźnych godzin nadasz przesyłkę, LexaTrade – recenzje i opinie o pracy brokera aby wyjechała w trasę, jeszcze tego samego dnia. W dobie rozwijającego się rynku e-commerce, wybór pomiędzy paczkomatami InPost a automatami DHL POP BOX to niełatwa decyzja.

Bezpłatny newsletterWirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

W automatach DHL klienci będą mogli także zapłacić kartą lub blikiem. To wygodne formy płatności, które cieszą się coraz większą popularnością. Dostarczane do automatów DHL paczki będą czekać na klienta aż do czterech dni, czyli znacznie dłużej niż w maszynach dotychczas dostępnych na rynku, oferowanych przez inne firmy kurierskie. Dzięki temu można będzie swobodnie odebrać przesyłkę, która trafiła do POP Box np. W ciągu ostatnich trzech lat udział nadań i odbiorów poza domem (out of home delivery – OOH) w rynku paczek zwiększył się aż trzykrotnie.

Czy Żabka to DHL pop?

Dzięki temu zabiegowi, dostęp do automatów nie jest ograniczany np. DHL zadbał również o monitoring każdego ze swoich urządzeń. Paczki pozostawione w nich są bezpieczne, a odbiór przesyłki jest możliwy przez całą dobę. Ważny jest, by skupiając się na wymiarach paczki nie zapomnieć o jej wadze. DHL POP BOX, tak samo, jak inne konkurencyjne automaty paczkowe ma limit. Dopuszczalna waga paczki, jaką można nadać w automacie to 25 kilogramów.

Paczkomaty InPost czy automaty DHL POP BOX – który faktycznie jest królem?

  1. W ciągu ostatnich trzech lat udział nadań i odbiorów poza domem (out of home delivery – OOH) w rynku paczek zwiększył się aż trzykrotnie.
  2. Odwiedza nas 3,5 miliona czytelników miesięcznie, a 400 tysięcy osób śledzi nasze media społecznościowe.
  3. Dostawy do sieci DHL POP oraz automatów paczkowych znacznie przyczyniają się do ograniczenia emisji CO2 – komentuje Agnieszka Świerszcz, CEO DHL Parcel.
  4. W automatach DHL klienci będą mogli także zapłacić  kartą lub blikiem.
  5. Wtedy mamy pewność, że przesyłka będzie zabezpieczona z każdej strony.

Plusem, wynagradzającym małą ilość automatów DHL, mogą być automaty umieszczone w miastach, blisko punktów DHL Parcel. Przejeżdża obok nich tyle kurierów na dzień, że masz pewność, że paczka szybko zostanie nadana. No i plus za to, że są blisko sortowni, co też przyśpiesza cały ten proces.

Wybierz dostawę do Automatu DHL POP BOX i zgarnij do 7 Monet!

Przygotowując się do wysyłki za pośrednictwem DHL POP BOX, należy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Bardzo ważnym jest to, w czym chcemy wysłać dany przedmiot. Dzięki niemu ochronimy wkładaną do niego zawartość przed ewentualnymi uszkodzeniami w trakcie transportu. POPy to POPularne i superwygodne Punkty Obsługi Paczek DHL, gdzie Twój klient szybko i bezproblemowo odbierze paczkę lub nada zwrot (np. Żabka, Inmedio, Lidl, automaty POP BOX).

Automaty paczkowe DHL POP BOX mogą zagrozić inPostowi. Mają coś, czego brakuje Paczkomatom

DHL POP BOX będzie można wybrać już podczas zakupów i wyboru miejsca dostawy, ale także korzystając z funkcji Przekieruj paczkę (podobnie do tego, jak możemy przekierować paczkę InPost). W sieciach sklepów Żabka, Inmedio czy na niektórych stacjach Shell. Konieczne jest także wyrażenie zgody na odbiór przesyłek przy użyciu kodu kreskowego. Od tego momentu użytkownik żappki będzie dostawał na podany numer telefonu powiadomienia o wszystkich wysyłanych do sklepów sieci Żabka przesyłkach, wraz z informacją, do kiedy może je odebrać.

O każdej godzinie i niemalże w każdych warunkach atmosferycznych. Przesyłka może czekać na odbiór aż 4 dni kalendarzowe od daty doręczenia do automatu, odbiór paczki jest szybki i prosty. Wystarczy kod odbioru z SMS od DHL eCommerce, po wpisaniu kodu odbioru drzwiczki od schowka z daną paczką otworzą się i można ją odebrać. DHL zdecydował się na start na umożliwienie klientom odbioru paczek ze swoich automatów POP Box aż przez 4 dni od ich umiejscowienia w automacie. Jednak patrząc po działającej konkurencji myślę, że kiedy sieć się rozwinie i spopularyzuje, czas ten skróci się, jak miało to miejsce w przypadku Paczkomatów InPostu.

Odbiór przesyłki z automatu paczkowego DHL POP BOX zajmuje zaledwie moment! Z chwilą, gdy kurier włoży naszą paczkę do skrytki DHL POP BOX, generowany jest specjalny kod odbioru. Kod wysyłany jest na numer telefonu lub na adres email, które zostały podane w zleceniu. Wystarczy wpisać go do wskazanego automatu DHL POP BOX i voila! DHL POP BOX, w odróżnieniu od InPost, daje aż 4 dni na odbiór przesyłki z automatu paczkowego.

Teraz też możesz odebrać w nich przesyłkę bez potrzeby wpisywania numeru PIN na terminalu – wystarczy, ze podasz PIN sprzedawcy i gotowe. Powiedz sprzedawcy, którą przesyłkę odbierasz (wskaż 3 ostatnie cyfry nr przesyłki). Wpisz na terminalu kod odbioru lub skorzystaj z aplikacji Żappka Post. Planujesz wysyłkę paczki i chcesz skorzystać z automatów paczkowych DHL POP BOX?

To tylko pokazuje, jak słuszną drogę obrał kilka lat temu InPost, skupiając się na rozwijaniu sieci Paczkomatów, których obecnie mamy w Polsce około 18 tysięcy. W ostatnich latach Polska doświadczyła prawdziwej rewolucji w zakresie handlu elektronicznego. To wygoda, szybkość oraz dostęp do szerokiej oferty produktów.

W odpowiedzi na te potrzeby regularnie rozwijamy sieć naszych Punktów Obsługi Paczek, a teraz dodatkowo rozszerzamy ofertę DHL o automaty paczkowe. Te działania to także kolejny, ważny krok naszej firmy w stronę zrównoważonego rozwoju. Dostawy do sieci DHL POP oraz automatów paczkowych znacznie przyczyniają się do ograniczenia emisji CO2.

Rozwój infrastruktury maszyn wpisuje się we wzrostowy trend całego rynku. Według prognoz Urzędu Komunikacji Elektronicznej wolumen przesyłek kurierskich zwiększy się w tym roku do 860 mln sztuk i do 950 mln sztuk w przyszłym roku . To pokazuje jak duży jest potencjał rynku usług kurierskich. W ciągu ostatnich trzech lat udział nadań i odbiorów poza domem (out of home delivery – OOH) w rynku paczek zwiększył się aż trzykrotnie.

Android.com.pl to najpopularniejszy w Polsce niezależny portal o nowych technologiach. Odwiedza nas 3,5 miliona czytelników miesięcznie, a 400 tysięcy osób śledzi nasze media społecznościowe. Powstaliśmy w 2008 roku jako społeczność entuzjastów technologii.

Coraz częściej decydują się na dostawy w systemie out of home, dzięki czemu swoje zakupy mogą odbierać w najbardziej dogodnym dla siebie czasie i miejscu. Dostawy do sieci DHL POP oraz automatów paczkowych znacznie przyczyniają się do ograniczenia emisji CO2 – komentuje Agnieszka Świerszcz, CEO DHL Parcel. Gdy chcemy nadać przesyłkę w automacie DHL Recenzje brokera MaxiTrade POP BOX, a nie mamy numeru nadania, to musimy skorzystać z dedykowanej do tego strony internetowej. Wskazujemy na niej adres odbiorcy oraz nadawcy, wymiar paczki oraz to, czy chcemy skorzystać z dodatkowych usług. Do ustalenia jest także to, czy paczka ma trafić do innego automatu paczkowego, punktu DHL POP czy kurierem pod wskazany adres odbiorcy.

DHL ma jednak przewagę nad konkurencją tym, że w ich automatach paczkowych przesyłka może czekać na odbiór nawet do 4 dni, co w przypadku InPost jest niemożliwe. Przynajmniej nie za darmo, a to już coś, co faktycznie może wpłynąć na zwiększenie popularności DHL POP BOX. Pierwsze maszyny POP Box od DHL zostaną uruchomione między innymi w Warszawie, Trójmieście, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach, Poznaniu, Łodzi, Szczecinie, Lublinie, Bydgoszczy, Rzeszowie, czy Olsztynie. Do końca roku ma ich być kilkaset, a docelowo DHL planuje uruchomić kilka tysięcy swoich automatów paczkowych.

Według szacunków Last Mile Experts (Polish CEP Report 2021) obecnie ponad 37 proc. Paczek doręczanych jest do punktu obsługi, a niemal 12 proc. W szybkim tempie rośnie również ilość automatów paczkowych. A według szacunków firmy Colliers ich liczba na koniec tego roku ma przekroczyć 25 tys.

Dzięki wiadomościome-mail lub SMS odbiorcy otrzymują informacje o nadaniu przesyłki, dacie, miejscu i przewidywanych godzinach doręczenia. Dobra wiadomość jest też taka, że do automatów paczkowych DHL POP BOX będzie można zamawiać przedmioty zamówione na AliExpress. To wynik nowej umowy podpisanej między tymi dwoma podmiotami, co oznacza też, że paczki będzie można odbierać w punktach DHL POP. Automatów paczkowych od DHL ma na początku pojawić się kilkaset w całej Polsce, ale finalnie ich liczba urośnie do kilku tysięcy. Można ich szukać na mapie DHL, ale obecnie trudno zlokalizować jakikolwiek z nich. Jeśli nie odbierzemy paczki osobiście, kolejnego dnia roboczego kurier będzie próbował po raz drugi doręczyć przesyłkę.

Jeszcze do niedawna, przy punktach DHL Parcel funkcjonowały Centra Obsługi Klienta. Można było skorzystać z nich na miejscu, nadać paczkę i być pewnym, że jeszcze tego samego dnia trafi ona do sortowni. Centra Obsługi Klienta DHL zostały zlikwidowane, a na ich miejscu powstały automaty paczkowe DHL. Generalnie, Rentowności wzrosły – Ostrożnie przed FOMC automaty te realizują podobne zadania, jak wcześniejsze centra. Możesz w nich nadal nadać paczkę, z tą różnicą, że teraz wszystko działa w sposób zautomatyzowany. Zaletą jest to, że automaty przy DHL Parcel są często opróżniane, ponieważ codziennie przejeżdża koło nich spora ilość kurierów DHL.

Automaty paczkowe DHL wyposażone są w dotykowe ekrany, co znacznie poprawia komfort korzystania z nich. Nawet dla kogoś, kto nigdy nie korzystał z tego typu rozwiązań. Intuicyjna nawigacja przeprowadzi każdego przez proces nadania przesyłki lub też jej odbioru. Możliwość odbierania przesyłki o dogodnej porze dnia to usługa, która cieszy się ogromną popularnością. Nic dziwnego, że jeden z największych operatorów logistycznych, chce również postawić na tego typu rozwiązanie. DHL postanawia zawalczyć o swój kawałek tortu i wprowadza automaty paczkowe DHL POP BOX.

W przypadku, gdy nie mamy wydrukowanej etykiety, warto też na kartonie napisać numer nadania wygenerowany przez system DHL. Zapisz się do naszego newslettera, który dostarcza wyjątkowe korzyści! Bądź na bieżąco z najnowszymi trendami i produktami oraz odbierz 10% rabatu na Twoje kolejne zamówienie!

Jednak nie masz pewności, czy Twoja paczka zmieści się do skrytki? A może zastanawiasz się, czy waga przesyłki nie jest zbyt duża? DHL poinformował nas właśnie, iż w odpowiedzi na oczekiwania klientów zdecydował się na uruchomienie sieci własnych automatów paczkowych – POP Box. Odbiorcy paczek DHL mogą sami zmienić datę lub adres doręczenia, bez kontaktu z nadawcą.

What's your reaction?
0cool0bad0lol0sad

Add Your Comment

We are an independent digital platform that provides multimedia content with the motive to promote freedom of speech and expression by empowering and granting voice to the voiceless. You can contribute too.

Submit

Register with your email address to remain up-to-date and share your stories with us! Your voice matters!

Talk LIfe Media, all rights reserved
AncoraThemes © 2024. All rights reserved.